ליקוי בניה

 
כיצד ניתן להתמודד עם ליקוי בניה ?

אז קיבלת סוף סוף את הדירה הנכספת אחרי תהליך רכישה ארוך וציפיות בשמיים ואז, מתברר שמצב הדירה לא כמובטח וכמצופה עבור המחיר הגבוה ששילמת עבור הדירה…

בדירה יש רטיבות בקירות החיצוניים, או בקירות הפנימיים ובתקרה, הריצוף והקרמיקה בחדרי האמבטיה סדוקים, חסרים גימורים בדירה ועוד…

למרות ששילמת כל כך הרבה כסף ומילאת את חלקך בהסכם עם הקבלן או המוכר בדייקנות, התוצאה היא שקיבלת דירה שרחוקה מלהיות הדירה הנכספת עליה חלמת.

ויתכן, שהליקויים הם גם ברכוש המשותף של הבניין, בקירות החיצוניים, או בלובי הקומתי ואולי אף בחניון ובמקומות אחרים.

התנהלות מול הקבלן 

ראשית, אין צורך להתרגש או להתאכזב יתר על המידה כי החוק (חוק המכר דירות) עומד לצדך.

שנית, צריך לדעת כי בכל דירה ניתן למצוא ליקויי בנייה, אך בחלק מהדירות לא נבחין בהם משום שאין להם השפעה מוחשית ונראית  לעין. למשל, רווחים גדולים מהתקן בין המרצפות או רוחב חלונות קטן מהתקן, אלו ליקויים שכאדם סביר, לא תבחינו בכך.

יחד עם זאת, בדירות רבות ישנן ליקוי בנייה משמעותיים ואף משמעותיים מאוד.

ליקויים מעין אלה יכולים להיות ברטיבויות ונזילות, בעיות בצנרת, ליקויים בתשתית החשמל, וכל ליקוי אשר מהווה סטייה משמעותית מהתקן וגורם לך לחוסר נוחות ו/או אף לחוסר יכולת בסיסית לקיים אורח חיים איכותי בדירה שלך.

לעיתים ליקוי הבניה חמורים עד כדי כך שהם גורמים לירידת ערך לדירה ! במיוחד כאשר מדובר בנזקים שלא ניתן לתקן אותם באופן מוחלט.

הדרך להתמודד עם ליקויים בדירה היא ע"י דרישת התיקונים מהקבלן וככל שהוא מסרב ו/או לא מבצע את התיקונים כמתחייב, יש להגיש כנגדו תביעה מתאימה, הליך משפטי שמשרדנו בעל ידע רב וניסיון עשיר, משני צדי המתרס.

אז למה הקבלן לא בנה את הדירה שלי כמו שצריך ?

חשוב להבין כי שמדובר בבנייה ובעבודת כפיים של איש מקצוע, אין ולא יכולה להיות עבודה מושלמת ותמיד יהיו ליקויים גם אם הקבלן עשה כמיטב יכולתו.

אין זה אומר שהמאמץ של הקבלן לבצע את עבודתו מונע ממך לעמוד על זכותך לקבל את הדירה שלך בדיוק כפי שהיא צריכה להיות ולכן חוק המכר דירות קובע הוראות שמטרתן לשמור על זכותך לקבל דירה תקינה לחלוטין.

כיצד משרדנו יכול לסייע לך ?

אנו יודעים וערים לכך כי לאחר האכזבה שנגרמה לך מאי קבלת דירת חלומותיך, כעת עליך להתמודד גם עם עגמת הנפש והשקעת זמן ואנרגיה מול הקבלן.

לכן, אנו מציעים לך במשרדנו דרך טיפול כוללת, שתחסוך ממך את עגמת הנפש הזו.
מאחר ומשרדנו בעל ניסיון רב שנים בייצוג משפטי גם של חברות בניה קבלניות וגם של לקוחות פרטיים, אנו מכירים את תחום ליקוי הבנייה בשני צדדיו ומכירים את הקשיים שעומדים לקבלן בהתמודדות עם תביעת ליקוי בנייה.

אנו רוצים לרתום את יכולתנו המיוחדת הזו וניסיוננו הרב לטובתך, על מנת שתקבל את הדירה עליה חלמת ושילמת במיטב כספיך.

משרדנו ימצא עבורך את איש המקצוע המתאים לבחינת הליקויים בדירתך, יתנהל מול הקבלן בהליך טרום משפטי ובהליך המשפטי במידת הצורך, כך שכמעט ולא תידרש להשקיע מזמנך ומהאנרגיה שלך.

חשוב לציין כי לעיתים בעל דירה עורך חוות דעת לדירתו ע"י איש מקצוע שאינו מתאים לסוג הליקוי ובכך לא מקדם את מטרתו.

אנו ממליצים לבצע בדיקה מקצועית רק ע”י מהנדס אזרחי הבקיא בנושא הליקוי.
כך למשל, לליקוי של רטיבות יש להיעזר באיש מקצוע המומחה באיטום או צנרת ולליקוי במבנה עצמו יש צורך באיש מקצוע המתמחה בקונסטרוקציה.

לכן, לדעתנו חשוב לקבל ליווי לתהליך מראשיתו ובכך לחסוך גם זמן וגם כסף !
משרדנו הנו בעל ותק וניסיון רב של מעל ל- 17 שנים בייצוג יזמים וקבלנים ולקוחות פרטיים בתביעות ליקויי בניה כנגד יזמים ו/או חברות קבלניות.
לזכות משרדנו הישגים רבים בתחום ליקוי הבניה והכי חשוב, לקוחות רבים מרוצים שקיבלו את המגיע להם   ובסופו של דבר קיבלו את דירת חלומותיהם.

המידע המשפטי המוגש נערך ע”י אלי מור ושות' חברת עו"ד ונוטריון ומהווה מידע כללי בלבד. השימוש במידע אינו מהווה תחליף לקבלת חוות דעת ו/או ייעוץ משפטי. אלי מור ושות’ חברת עו”ד ונוטריון ו/או מי מטעמם אינם אחראים בצורה כלשהי, ישירה או עקיפה לתוצאות הנובעות משימוש הקוראים במידע המשפטי הניתן באתר האינטרנט www.mor-lawyers.co.il

אלי מור ושות’ – חברת עו”ד ונוטריון  טל’ 03-6959990

 

צרו איתנו קשר

לקבלת מידע נוסף אנא צרו קשר באמצעות מילוי הפרטים הבאים

תפריט נגישות