הוצאה לפועל

pinuy-bg

הוצאה לפועל

בעת מתן פסק דין על ידי בית המשפט, מסתיים תפקידו.

כך, במקרה בו בית המשפט קבע כי על צד מסוים לשלם לצד האחר סכום כספי, או הורה על מתן צו עשה כמו פינוי מושכר, אין זה מתפקידו של בית המשפט לאכוף את פסק הדין.

מה זה בעצם הוצאה לפועל וכיצד זה עובד ?

חוקי ההוצאה לפועל הם בעצם “ארגז כלים” המאפשרים לעשות בהם שימוש לצורך אכיפת פסק הדין כספי או לביצוע צו עשה וכן לגביית המחאה שלא כובדה, לפי העניין.

הליכי הגבייה אינם מתבצעים ע"י לשכת ההוצאה לפועל, אלא מתפקידו של "הזוכה", שהנו הצד שמבקש לבצע את הגבייה מהצד השני, שנקרא "החייב", לבצע את פעולות הגבייה.

הליכי ההוצאה לפועל מגוונים וכוללים מגוון פעולות שניתן לבצע לצורך גביית כספי החוב או מימוש פסק הדין, אך יש לדעת אלו פעולות נכון לבצע ובאיזה שלב.

ישנם הליכי גביה שניתן לבצע מיד עם פתיחת תיק ההוצאה לפועל וביצוע מסירת אזהרה לחייב על מנת לנסות ולבצע גבייה מהירה וישנם הליכי גבייה שניתן לבצע רק בשלבים מאוחרים יותר של התהליך וככל שהפעולות הראשונות לא השיגו את מטרתן.

הליך הוצאה לפועל לפינוי מושכר

הליכי הוצאה לפועל אינם רק לצורך גביית חוב כספי, אלא גם לביצוע צו עשה ופינוי מושכר.

משרדנו שהנו בעל ניסיון רב שנים ליווה ומלווה מאות תיק פינוי מושכר, מבצע הליכי פינוי מושכר בהוצאה לפועל בהתאם לפסקי דין לפינוי מושכר שמתקבלים עבור לקוחותינו.

הליך ההוצאה לפועל לפינוי מושכר נועד לממש את פסק הדין שמורה לשוכר לפנות את הדירה ששכר וזאת מאחר שהשוכר בחר שלא לפנות את הדירה למרות פסק הדין.

למשרדנו היכולת לפנות את המושכר בטווח קצר מאוד של כ- 30 ימים ממועד מתן פסק הדין והמועד בו ניתן לפתוח את תיק ההוצאה לפועל, כאשר בסיום תהליך מדויק וקפדני, נציגי משרדנו מגיעים למושכר בליווי משטרה לפינוי הדירה ולהחלפת מנעול הדירה והשבת המפתחות לבעליו.

מהן סוגי החובות הכספיים שניתן לגבות בהוצאה לפועל ?

ניתן לבצע פעולות גבייה בהוצאה לפועל למגוון חובות כספיים.

תיקי ההוצאה לפועל הנפוצים ביותר הנם בקשה לביצוע פסק דין כספי וכן בקשה לביצוע המחאה או שטר חוב.

בקשה לביצוע פסק דין הנו למעשה הוצאה לפועל של פסק הדין שניתן לטובת הזוכה, וככל שלא שולם לצד הזוכה בתוך 30 ימים ממועד פסק הדין.

בקשה לביצוע המחאה או שטר חוב ניתנת לביצוע בהוצאה לפועל כנגד מושך ההמחאה (הצד החתום על ההמחאה) והצד החתום על שטר החוב וכן כנגד הערבים החתומים על ההמחאה ו/או שטר החוב.

מהו פרק הזמן לגביית החובות בהוצאה לפועל ?

בשונה מהליכי בית משפט שבהם בית המשפט מכתיב את קצב ההליך המשפטי לפי יומנו, בלשכת ההוצאה לפועל, ה"זוכה" הוא הגורם שקובע את קצב התנהלות התיק ע"י פעולות הגבייה שהוא מבצע בתיק ההוצאה לפועל.

יחד עם זאת, הצלחת הגבייה משתנה מהליך להליך, כך שלעתים ההצלחה בגבייה מהירה יותר ולעתים אורכת זמן נוסף.

לתיק ההוצאה לפועל אין תאריך תפוגה והוא נותר פתוח אלא אם רשם ההוצאה לפועל נוכח לגלות כי לא מבוצעים בתיק ההוצאה לפועל כל פעולת גבייה זמן רב.

כיצד משרדנו יכול לסייע לך לפנות את המושכר או לגבות את החוב המגיע לך ?

משרדנו הנו בעל ניסיון מוכח ורב שנים בהוצאה לפועל וערוך להעניק לך טיפול משפטי למימוש פסק הדין עבורך, אם לפינוי מושכר ואם לגביית החוב.

לאחר שנשיג עבורך פסק דין לשביעות רצונך, נדע לעשות את המרב על מנת לאכוף את הוראותיו.

משרדנו המתמחה בפינוי דייר שלא משלם דמי שכירות, יודע לפעול בתבונה להשיג עבורך גם את דמי השכירות שלא שולמו לך.

אם אתה אוחז בהמחאות שנמסרו לך עבור חוב כספי והמחאות אלה לא כובדו, אנו נדע לפעול בכלים שמעניק ההוצאה לפועל ולגבות עבורך את החובות המגיעים לך.

במהלך השנים הרבות, משרדנו גבה סכומים כספיים בהיקפים של מיליוני שקלים ללקוחותיו והחזיר להם את שנלקח מהם שלא כדין.

לקבלת מידע נוסף, הנך מוזמן לעיין במגוון מאמרים של משרדנו בתחום ההוצאה לפועל.

המידע המשפטי המוגש נערך ע”י אלי מור ושות' חברת עו"ד ונוטריון ומהווה מידע כללי בלבד. השימוש במידע אינו מהווה תחליף לקבלת חוות דעת ו/או ייעוץ משפטי. אלי מור ושות’ חברת עו”ד ונוטריון ו/או מי מטעמם אינם אחראים בצורה כלשהי, ישירה או עקיפה לתוצאות הנובעות משימוש הקוראים במידע המשפטי הניתן באתר האינטרנט www.mor-lawyers.co.il

אלי מור ושות’ – חברת עו”ד ונוטריון  טל’ 03-6959990

 

צרו איתנו קשר

לקבלת מידע נוסף אנא צרו קשר באמצעות מילוי הפרטים הבאים

תפריט נגישות